Zbliża się Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to coroczna inicjatywa Komisji Europejskiej, związana z podniesieniem świadomości korzyści płynących z kształcenia zawodowego i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych (ETUZ) jest organizowany przez Komisję Europejską od 2016 r. W tym roku jest zaplanowano jako wydarzenie hybrydowe odbywające się stacjonarnie w Berlinie i online w całej UE w dniach 9-13 listopada 2020.

Tematem przewodnim tegorocznej kampanii jest: VET for Green and Digital Transitions – Kształcenie i szkolenia zawodowe na rzecz przemian proekologicznych i cyfrowych, zgodnie z priorytetami Komisji na lata 2019-2024 dotyczącymi europejskiego zielonego ładu i Europy dostosowanej do ery cyfrowej.

Organizatorzy zachęcają do organizacji lokalnych edycji ETUZ w szkołach i placówkach. Może być to dobra okazja do promocji idei uczenia się przez całe życie, a także osiągnięć szkół i placówek.

W tym roku funkcję Krajowego Punktu Kontaktowego pełnić będzie Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji w Radomiu (Łukasiewicz-ITeE).

Rejestrację wydarzeń należy dokonać poprzez dedykowany formularz.