Wypełnij ankietę i wesprzyj projekt Instytutu Badań Edukacyjnych

Jesteś rodzicem lub specjalistą pracującym z dziećmi o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych? Wypełnij ankietę i wesprzyj jeden z głównych projektów IBE.

nauka1

„Opracowanie i upowszechnienie narzędzi diagnostycznych do oceny zdolności poznawczych dzieci i młodzieży” to projekt, którego jednym z celów jest stworzenie zestawu materiałów przeznaczonych dla rodziców, nauczycieli, psychologów i pedagogów służących do wspomagania rozwoju poznawczego dzieci i młodzieży.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety:

ANKIETA DLA RODZICÓW

Wypełnienie tej ankiety pozwoli nam poznać Twoje potrzeby dotyczące materiałów wspierających rozwój poznawczy twojego dziecka.

ANKIETA DLA SPECJALISTÓW

Dzięki tej ankiecie dowiemy się jakie są Twoje – jako specjalisty – potrzeby dotyczące materiałów wspierających rozwój dzieci o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.

To projekt realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych w partnerstwie z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym. W ramach projektu opracowane zostaną nowatorskie narzędzia diagnostyczne do oceny rozwoju poznawczego dzieci i młodzieży w wieku od 3 miesięcy do 25 lat. Opracowane testy oraz materiały postdiagnostyczne trafią do wszystkich poradni psychologiczno-pedagogicznych w Polsce.

Projekt polega na opracowaniu zestawu narzędzi przeznaczonych do specjalistycznej diagnozy dzieci i młodzieży w obszarze funkcjonowania poznawczego.

Badania prowadzone będą w oparciu o nowatorską koncepcję teoretyczną i z wykorzystaniem funkcji wykonawczych (pamięć, uwagę, myślenie) w połączeniu ze sferą percepcji, języka i komunikacji. W skład zestawu narzędzi diagnostycznych będzie wchodziła Bateria Testów Poznawczych, mierząca funkcje poznawcze, takie jak pamięć, myślenie, uwagę, język. Badanie będzie prowadzone w formie atrakcyjnej dla dzieci oraz młodzieży i będzie się składać z m.in. testów wykonywanych na komputerze. Dzięki temu zapewni się pełną standaryzację przebiegu badania oraz przyspieszy proces diagnozy poprzez automatyczne obliczanie i tworzenie profili wyników. Bateria Testów Poznawczych umożliwi nie tylko łatwy dobór testów i przeprowadzenie badania, ale posłuży również diagnozie funkcjonalnej.

Informacje o projekcie

Chcesz wziąć udział w badaniu? Zapraszamy do kontaktu:

• infolinia projektowa (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00): 600-833-006