innoform ico

IBE partnerem konferencji INNOFORM

Już 20 kwietnia br. rozpoczyna się największa w Polsce konferencja dedykowana branży narzędziowo-przetwórczej. Podczas trzech dni wypełnionych spotkaniami i dyskusjami nie zabraknie także tematów związanych ze Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji. Więcej
grafika 100 1001

Konkursy na stanowiska nauczycieli w Szkole Europejskiej w Brukseli i w Luksemburgu

Minister Edukacji i Nauki ogłosił konkursy na kandydatów na stanowiska w Szkołach Europejskich. Więcej

Konkurs Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego

Pokaż swoje „zielone” i cyfrowe umiejętności, zrób fotorelację i wygraj wyjazd do Berlina lub Salonik! Instytut Badań Edukacyjnych i Refernet Polska zapraszają do udziału w konkursie organizowanym przez Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (CEDEFOP).

Pomimo pandemii koronawirusa, CEDEFOP we współpracy z Komisją Europejską organizują kolejną edycję konkursu fotograficznego #CEDEFOPPHOTOAWARD 2020: Twoje „zielone” lub cyfrowe umiejętności. Do wygrania wyjazd do Niemiec, Grecji i nie tylko!

Konkurs ma na celu promocję najlepszych praktyk edukacyjnych w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Stwarza szansę młodym uczniom oraz osobom dorosłym podzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z nauką i zdobywaniem wiedzy.

Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół zawodowych z krajów Unii Europejskiej oraz Norwegii i Islandii. Do konkursu mogą przystąpić wyłącznie zespoły 4-osobowe.  Zgłoszenia indywidualne nie będą przyjmowane.

Każdy zespół powinien opracować oryginalną fotorelację prezentującą doświadczenia związane z kształceniem i szkoleniem zawodowym, złożoną z 3–5 fotografii oraz komentarza (o długości maksymalnie 100 słów) wyjaśniającego główną ideę fotorelacji. Mogą to być fotografie przedstawiające projekt, który stworzyli uczniowie, wyjazdy zagraniczne, praktyki, fotorelacje, w których pokazują, jak wpłynęło to na ich życie zawodowe etc.

cedefop2020

Nagrody

Dwa zwycięskie zespoły wezmą udział w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych #EUVocationalSkills w Berlinie w listopadzie 2020 r. Te zespoły dostaną nominację do głównej nagrody.  Zostanie ona przyznana  i wręczona w trakcie obchodów #EUVocationalSkills.

Z kolei nagroda specjalna jury za zajęcie trzeciego miejsca zostanie wręczona podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Salonikach w listopadzie 2020 r.

Zespół, który zwycięży  w kategorii wideo, otrzyma nagrodę w postaci międzynarodowego biletu kolejowego Interrail, który będzie można wykorzystać na 5-dniową podróż przez 33 kraje.

Najbardziej kreatywny zespół może wygrać zarówno w kategorii fotografii, jak i wideo!

Organizatorzy pokrywają koszty udziału zwycięskich zespołów i ich nauczycieli/opiekunów w tych wydarzeniach (koszty podróży i zakwaterowania związane z każdym wyjazdem).

Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca 2020.

Więcej informacji na stronie Refernet Polska.